Meble i wyposażenie

Ze względu na cechę mebli z wyższej półki – nieregularną objętość, wagę lub kształt, podczas transportu zawsze dochodzi do wielu kolizji i uderzeń, co skutkuje uszkodzeniami, sporami i kosztami obsługi posprzedażowej. Dla producentów i dystrybutorów to wielka strata.

Przeprowadzka w domu lub biurze są znacznie łatwiejsze do spowodowania uszkodzenia mebli z powodu niepełnej ochrony i nieodpowiednich przestrzeni, jak przenoszenie mebli w przejściu lub w windzie.

Zastosowanie etykiety wstrząsowej w celu wykrycia siły uderzenia i uderzenia oraz etykiety przechyłu w celu wykrycia przechylenia i przewrócenia może zapewnić pełne monitorowanie mebli podczas transportu.

Gdy etykieta wstrząsowa i etykieta przechyłu zmienią kolor na czerwony i wskażą, że doszło do uszkodzenia mebli. Etykieta ostrzegawcza na etykiecie wstrząsowej i etykiecie przechyłu może zwrócić uwagę i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia, w międzyczasie instruuje etapy procesu, gdy wskaźnik zmienia się na czerwono.

Przygotowanie mebli do transportu

  1. W miarę możliwości ograniczaj uderzenia, wstrząsy, przechylanie i przewracanie
  2. Zwróć uwagę na odporność na wilgoć
  3. Ściśle połącz meble i materiały opakowaniowe, aby uniknąć tarcia, uderzenia i zgniatania
  4. Zaznacz w ten sposób strzałkę w górę mebli, aby uniknąć przechylenia lub odwrócenia.
  5. Chwyć środek ciężkości, aby uniknąć staczania się i przewracania podczas transportu